« Travanj 2020 »

Static HTML
Međunarodni dan mira
Ivana Ružić / datum: 29. 9. 2019. 06:27

Učenici 2. a razreda Ekološke grupe su u rujnu 2019. godine obilježili Međunarodni dan mira. Olujom ideja su smislili brojene riječi koje ih podsjećaju na mir. Zatim su pažljivo poslušali svoju učiteljicu Helenu Slamek koja im je pročitala nekoliko odlomaka Nade Iveljić iz zbirke priča Čuvarice novih krovova kako bi ih upoznala s Domovinskim ratom te izazvala osjećaje suosjećanja prema stradalima. Učenicu su znatiželjno slušali o dobrim vilama tavankinjama te su uljnim pastelama slikali što za njih predstavlja mir i čemu dovodi stanje bez mira. Također su poslušali pjesmu Tomislava Ivčića Zaustavite rat u Hrvatskoj i odgledali istoimeni spot. Zapazili su da je pjevač u pjesmi uputio zamolbu Europi da zaustavi rat i vrati Hrvatskoj mir. Kako je za većinu učenika mir stanje u kojem se bezbrižno igraju u završnom djelu sata učenici su odigrali igre kojima su se neizmjerno veselili.

Učenici su ostvarili ishode: Solidaran je i empatičan u odnosu prema ljudima i drugim živim bićima. Opisuje i uvažava potrebe i osjećaje drugih. Razvija komunikacijske kompetencije. Prepoznaje važnost očuvanje okoliša za opću dobrobit.

[OPŠIRNIJE]