« Svibanj 2019 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK:  13.00 - 19.00

UTORAK:  9.00 - 15.00

SRIJEDA:  13.00 - 19.00

ČETVRTAK:  9.00 - 15.00

PETAK:  9.00 - 15.00

Knjižničar: Dragica Pongrac, dipl. učitelj razredne nastave i dipl. bibliotekar

telefon:  099 458 7777

Broj čitateljskih mjesta: 22

Broj računala za korisnike s pristupom internetu: 1

Program za knjižnično poslovanje: METEL WIN

Oprema: 1 računalo, skener i laserski printer u boji za korisnike, 1 računalo i printer za knjižničara, 1 CD player, 1 TV, 1 DVD player, grafoskop, plastifikator

O knjižnici:
Knjižnica je smještena na prvom katu u južnom dijelu školske zgrade. Prostor knjižnice
opremljen je prema STANDARDU ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE i ima adekvatan prostor koji služi učenicima za posudbu knjiga, čitanje knjiga i časopisa, služenje referentnom literaturom, gledanje TV programa, filmova na DVD, služenje računalom za potrebe nastave (izrada PPT, pisanje referata i istraživanje), pisanje domaćih zadaća, igranje društvenih igara, provođenje slobodnog vremena, za grupni i timski rad te za održavanje nastave i suradnju s učiteljima.

Posudba:
Svaki učenik I. osnovne škole učlanjen je u školsku knjižnicu. Članstvo je besplatno.

Prema Pravilniku Knjižnice I. O. Š. svaki član može odjednom posuditi dvije knjige na rok od najviše 28 dana (od dvije knjige samo jedna iz lektire).
Knjige se posuđuju uz predočenje  članske iskaznice. Posuđene knjige se trebaju vratiti na vrijeme  i neoštećene. Za svaku nastalu štetu učenik je dužan obavijestiti knjižničara.

Svaka izgubljena ili uništena knjiga treba se nadoknaditi novom knjigom istog naslova ili u otprilike jednakoj novčanoj protuvrujednosti.

Raspored knjiga u knjižnici:
LEKTIRA 1. DO 8. RAZRED
M – KNJIŽEVNOST ZA NAJMJAĐE
D – DJEČJA KNJIŽEVNOST
O – KNJIŽEVNOST ZA MLADE
N – NARODNA KNJIŽEVNOST
I – IGROKAZI

Knjigama koje ne spadaju u književnost dodijeljen je brojčani niz od 0 -9 (UDK skupine)

U knjižnici se nalazi i referentna (priručna) zbirka: rječnici, leksikoni, atlasi,
enciklopedije… Budući da se te vrijedne knjige ne mogu posuđivati, one se koriste samo u knjižnici.

Knjižnica je pretplaćena na sljedeće časopise: SMIB, PRVI IZBOR, RADOST, MODRA LASTA, MOJ PLANET, MERIDIJANI,  PRIRODA, MiŠ i neki stručni časopisi.

Svakom članu dostupan je na uvid Pravilnik o radu školske knjižnice koji se nalazi ispod teksta.

Pravilnik o radu sk. knjiznice.docx