« Studeni 2017 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK:  13.00 - 19.00

UTORAK:  9.00 - 15.00

SRIJEDA:  13.00 - 19.00

ČETVRTAK:  9.00 - 15.00

PETAK:  9.00 - 15.00

Knjižničar: Dragica Pongrac, dipl. učitelj razredne nastave i dipl. bibliotekar

telefon:  099 458 7777

Broj čitateljskih mjesta: 22

Broj računala za korisnike s pristupom internetu: 1

Program za knjižnično poslovanje: METEL WIN

Oprema: 1 računalo, skener i laserski printer u boji za korisnike, 1 računalo i printer za
knjižničara, 1 CD player, 1 TV, 1 DVD player, grafoskop, plastifikator

O knjižnici:
Knjižnica je smještena na prvom katu u južnom dijelu školske zgrade. Prostor knjižnice
opremljen je prema STANDARDU ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE i ima adekvatan prostor koji služi učenicima za posudbu knjiga, čitanje knjiga i časopisa, služenje referentnom literaturom, gledanje TV programa, filmova na DVD, služenje računalom za potrebe nastave (izrada PPT, pisanje referata i istraživanje), pisanje domaćih zadaća, igranje društvenih igara, provođenje slobodnog vremena, za grupni i timski rad te za održavanje nastave i suradnju s učiteljima.

Posudba:
Svaki učenik I. osnovne škole učlanjen je u školsku knjižnicu. Članstvo je besplatno.

Prema Pravilniku Knjižnice I. O. Š. svaki član može odjednom posuditi 2 knjige na rok od 14 do 21 dan (od dvije knjige samo jedna iz lektire).
Knjige se posuđuju s članskom iskaznicom na način da se kod stola za posudbu evidentira datum posudbe i broj knjige preko računala. Posuđene knjige se trebaju vratiti na vrijeme neoštećene. Za svaku nastalu štetu učenik je dužan obavijestiti knjižničara.

iZGUBLJENA KNJIGA TREBA SE NADOKNADITI NOVOM.

Raspored knjiga u knjižnici:
LEKTIRA 1. DO 8. RAZRED
M – KNJIŽEVNOST ZA NAJMJAĐE
D – DJEČJA KNJIŽEVNOST
O – KNJIŽEVNOST ZA MLADE (ODRASLIJE) ČITATELJE
N – NARODNA KNJIŽEVNOST
I – IGROKAZI

Knjigama koje ne spadaju u književnost dodijeljen je brojčani niz od 0 -9 (UDK skupine)

U knjižnici se nalazi i referentna (priručna) zbirka: rječnici, leksikoni, atlasi,
enciklopedije… Budući da se te vrijedne knjige ne mogu posuđivati, one se koriste samo u knjižnici.

Knjižnica je pretplaćena na sljedeće časopise: SMIB, PRVI IZBOR, RADOST, MODRA LASTA, MOJ PLANET, MERIDIJANI,  PRIRODA, MiŠ i neki stručni časopisi.

Svakom članu dostupan je na uvid Pravilnik o radu školske knjižnice.