Erasmus+ Young Entrepreneurs in Action

Erasmus+ Young Entrepreneurs in Action je dvogodišnji KA219 međunarodni projekt financiran sredstvima Europske komisije sa ciljem razvoja suradnje i razmjene primjera dobre prakse, razvoja inovativnosti i kreativnosti u obrazovanju. Projektni ciljevi i zadaci: financijske pismenosti, poduzetničkih vještina, razvoj digitalnih kompetencija, interkulturalnosti i cjeloživotnog učenja učenika, učitelja, lokalne i međunarodne zajednice.

Nositelj projekta je I. osnovna škola Čakovec, a partneri u projektu su: Osnovna škola Vežica, Rijeka, Hrvatska; Agrupamento de Escolas de Vale de Ovil,  Baiao, Portugal; Istituto Comprensivo Carducci Paolillo, Cerignola, Italija; Akcansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokolu, Istanbul, Turska i Masarykova základní škola a mateřská škola Velká Bystřice, Velká Bystřice, Češka.

mrežna stranica projektaFacebook

MJESEC KNJIGE: IZRADA SLIKOVNICE U 4.D
Autor: Ivana Ružić, 5. 12. 2017.

Svake godine  od 15. listopada do 15. studenog obilježava se  mjesec knjige. Mi smo ga u 4. d razredu ove godine obilježili malo drugačije nego prethodnih godina.

Na poziv knjižničarke naše Škole, Dragice Pongrac, izradili smo slikovnicu prema priči Kako usrećiti knjige, Željke Horvat – Vukelje. Priču smo prvo pročitali, a zatim smo o njoj razgovarali. Dogovarali smo se kojim bi likovnim tehnikama izradili slikovnicu.  Složili smo se za kombinaciju kolaž -papira i flomastera. Napredak u radu budno je pratila i knjižničarka  D. Pongrac.

Nakon što smo u skupinama izradili  nekoliko primjeraka svakog lista slikovnice, odabrali smo najbolje. Na svaku stranicu knjige uz sliku smo dodali i tekst. Knjižničarka nam je svaki list i plastificirala. Knjigu smo odnijeli na uvezivanje. Naša slikovnica sada ima: naslovnicu, devet stranica sadržaja i zadnju stranu na kojoj su navedeni autori. Slikovnicu je umnožila knjižničarka te smo zajedno  stavili listove slikovnice na pano naše Škole. Uvezenu slikovnicu predstavili smo na satu Hrvatskog  jezika učenicima 2. d razreda. Od učenika i njihove učiteljice Danijele Topličanec dobili smo pohvale i pozitivne kritike za  slikovnicu. Naš rad bio im je poticaj da i oni izrade vlastitu slikovnicu. U tome im želimo puno uspjeha.

Čitajući i izrađujući slikovnicu naučili smo koliku nam radost mogu donijeti knjige, bilo da ih čitamo ili izrađujemo. Shvatili smo da knjige  imaju dušu zbog truda koji su ljudi uložili u njihov nastanak. Zato uvijek kada možete prolistajte knjige. Svakako ćete  naći neke koje će vas razveseliti.