« Studeni 2017 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
Keep Invest Donate Spend
Praščići za maskotu
Autor: Ivana Ružić, 6. 2. 2015.

Učenici 2. i 4. razreda Područne škole Krištanovec svojim su likovnim radovima odlučili sudjelovati na natječaju za maskotu projekta u koji se ova škola uključila. Naime, radi se o projektu o štednji pod nazivom “Keep, invest, donate, spend”, skraćeno “KIDS”.

Ovim se hvalevrijednim projektom iz programa Europske unije Erasmus+ želi skrenuti pažnja djece, ali i svih koji ih okružuju, dakle i obitelji, na važnost štednje za boljitak cjelokupne zajednice. Bitno je istaknuti da možemo uštedjeti vodu, novac, energiju i hranu, a da se pri tom, ne odričemo ni jednoga u nekoj velikoj mjeri. To je bitno osobito danas i poprima velike razmjere kad broj sve siromašnijih raste.

Kako svaki projekt mora imati maskotu, a opet, radi se o štednji, učenici ove male područne škole odlučili su napraviti praščiće koji, osim što donose sreću, i simboliziraju štednju. Radili su od recikliranog materijala i u tehnici kaširanja izradili praščiće kao simbol hrvatske štednje i naše države jer su a sebi imali vrlo prepoznatljiv znak: crveno bijele kvadratiće koji svojim izgledom asociraju na grb naše države.

fotogalerija