« Travanj 2022 »

Geo Escape Room

Geo Escape Room je geografski izazov koji se sastoji od dvije cjeline:

• Geo Escape Room – pustolovina istraživanja kontinenata i traženja ključa za prijelaz iz jedne u drugu razinu i
  • Jam  – svemirska avantura u kojoj za uspješan prelazak iz jedne u drugu razinu, igrač mora uspješno izvršiti izazov na zadano pitanje o planetima Sunčevog sustava.

Geo Escape Room jesu dvije računalne igre nastale suradnjom tri učenika, prijatelja koji vole zajedno igrati različite računalne igre, šah i izvoditi trikove, a zajednički su prihvatili izazov i okušali se u stvaranju vlastitih igara.

Geo Escape Room i Jam su obrazovni izazovi za čije se uspješno rješavanje igrač mora prisjetiti naučenog znanja iz geografije ali i pažljivo promisliti o svim sadržajima koji se prikazuju u igricama, pronaći izazov i uspješno riješiti zadani izazov.

Igre su izrađene u alatu GameMaker Studio 2. GameMaker Studio 2 koristi poseban programski jezik imena Game Maker Language (GML) koji je sličam programskim jezicima C i JavaScript.

Radom na ovom projektu želimo pokazati svojim vršnjacima da svi mi možemo sami osmisliti i izraditi vlastitu igru, a ponavljanje naučenog gradiva učiniti zabavnijim.

Prezentacija projekta

Dokumentacija u prilogu.