« Svibanj 2024 »

Blagoslov kruha u PŠ Novo Selo Rok
Autor: Nina Somođi, 3. 11. 2013.

U utorak, 22. listopada u PŠ Novo Selo Rok učenici su uz molitvu, blagoslov i blagovanje kruha zahvaliti Bogu za plodove zemlje i kruh naš svagdanji. Pjesmom i molitvom zahvalnicom izrazili su radost i zahvalnost za dar kruha i plodove zemlje. S nama je bio i kruh nam blagoslovio fra Marko Pustišek. Nakon blagoslova radosni smo dijelili i blagovali kruh.

ZAHVALA

Danas je dan kruha. Taj je dan posvećen kruhu na kojem su svi ljudi zahvalni jer imaju što za jelo. I mi smo Ti Isuse zahvalni na blagoslovljenom jelu. Kruh je jedan od najvažnijih jela. Hvala Ti Bože na svim Tvojim darovima svijeta.

David Srša, 4.r. PŠ Novo Selo Rok

KRUH

Hvala Ti Bože jer si nam darovao kruh.

Zahvaljujemo Ti na tom dragom daru.

Danas ga blagujemo i svim se srcem radujemo.

Hvala Ti, hvala Bože jer si nam darovao kruh.

Lara Zorčec i Laura Žižek, 4.r. PŠ Novo Selo Rok

BOŽE NAŠ

Bože naš koji nas svaki dan pratiš i koji nas nikad nećeš iznevjeriti,

ovom molitvom Ti zahvaljujemo na Tvom kruhu kojeg nam svakog dana šalješ.

Hvala Ti na kruhu kojeg svakog dana blagujemo i bez kojeg ne bismo mogli živjeti.

Zahvaljujemo Ti što si nam podario svetu hranu i s današnjim danom nam podario smiješak na lice. Hvala Ti što si nam sve to podario a mi ćemo se potruditi slijedimo Tvoju volju.

Maria Abramović, 4. r. PŠ Novo Selo Rok