Otvoreni dani Instituta Ruđer Bošković
Autor: Renata Najman, 19. 5. 2021.

Povodom Otvorenih dana Instituta Ruđer Bošković 19.5.2021. godine dr.sc.  Tomislav Portada  i dr.sc. Zlatko Brkljača održali su  online radionicu na temu Pet nepoznatih tekućina na kojoj je sudjelovala i naša učenica Korana Drakulić.

Kako je izgledala radionica? Pogledajte na slikama!

Cijenjeni doktori znanosti izvodili su pokuse prema uputama učenika! Bilo je zaista zabavno i poučno!

Pogledajte na sljedećoj poveznici kako je to izgledalo!

(U pozadini se čuje žamor učenika naše škole za vrijeme  odmora jer je Korana radionici prisustvovala iz škole, iz kabineta kemije!)

Online radionica namijenjena učenicima osmih razreda za našu Koranu nije predstavljala nikakav problem jer je potrebno gradivo savladala prilikom priprema za državno natjecanje.

Voditelji radionice, dr.sc Portada i dr.sc. Brkljača bili su izuzetno zadovoljni poznavanjem gradiva kemije svih učenika sudionika pa su se dodatno potrudili i za njih smislili dodatne pokuse!

Korana je kao i svi ostali, nama nepoznati učenici, po završetku radionice bila izuzetno zadovoljna i izrazila želju i nadu da će iduće godine dr.sc. Portada organizirati neku drugu radionicu, uživo, na  Institutu, bez potrebnih epidemioloških mjera.

Vjerujemo da će tako i biti!