10 godina produženog boravka
Mjesec listopad 1.a i b, 2.a i b, 3.a
Autor: Valentina Kelkedi, 2. 11. 2021.

U mjesecu listopadu smo uz pisanje domaće zadaće i uvježbavanje nastavnih sadržaja provodili i jesenske likovne radionice. Obilježili smo razne bitne datume npr. Svjetski dan učitelja, Dječji tjedan, Dan zahvalnosti za podove Zemlje itd.

U nastavku možete pogledati što smo sve radili.

Prvi dan u mjesecu listopadu obilježili smo Međunarodni dan starijih osoba izradom čestitki za bake i djedove.

Nakon toga smo obilježili Dječji tjedan gledanjem animiranog filma "Prava djece s Ruby i Jackom", razgovorom o dječjim pravima i bojanjem bojanke i slikovnice o pravima djece "Koja je boja prava?", koju je izdao UNICEF.

U prvom tjednu mjeseca listopada obilježili smo i Svjetski dan zaštite životinja.

5. listopada smo obilježili Svjetski dan učitelja tako što su učenici crtali svoje učitelje/ice.

15. listopada smo obilježili Dan zahvalnosti za plodove Zemlje i Dane kruha. Učenici su crtali strip "Od zrna do pogače!" i omiljene pekarske proizvode.

18. listopada smo obilježili Svjetski dan kravate, a 20. listopada Svjetski dan jabuka.

U mjesecu listopadu smo provodili i razne likovne radionice vezane uz jesen. Učenici su izrađivali ježa iz kolaža, slikali su flomasterima bundeve i kišobrane.

Slobodno vrijeme smo iskoristili igrajući omiljene igre: Graničari i Gađanje loptom u dvorani ili na školskom igralištu.

Dolaskom hladnijih dana uživali smo u soku od naranče koji su učenici sami napravili.

Mjesec listopad 1.a i b, 2.a i b, 3.a
Autor: Valentina Kelkedi, 2. 11. 2021.

U nastavku možete pogledati što smo sve radili.