« Travanj 2022 »

Erasmus+ CodeInnova

“Teaching programming in primary school: curriculum, didactic methods, textbooks, online support - CodeInnova” ime je projekta financiranog sredstvima Europske unije u okviru programa Erasmus+ KA201.

Glavni koordinator projekta je škola Zamojskie Towarzystwo Oświatowe iz Zamošča u Poljskoj, a partneri u projektu su I. osnovna škola Čakovec, Školska knjiga dd., sveučilište Jyvaskylan Yliopisto iz Finske te škola Agrupamento de Escolas de Fornos de Algodres iz Portugala.

CodeInnova je dvogodišnji projekt sa ciljem razvoja novog kurikuluma, pripreme metodičkih obrazovnih sadržaja, udžbenika i priručnika te online tečaja za učenje programiranja. Razmjenom iskustava i zajedničkim radom svih partnera, u projektu se razvijaju, testiraju i vrednuju intelektualni rezultati koji će svim zainteresiranim školama, učiteljima i učenicima ponuditi cjelovite sadržaje za učenje programiranja u osnovnom obrazovanju. CodeInnova ima jasan cilj: razvoj, stvaranje, testiranje i vrednovanje obrazovnih materijala za učenike (od 1. do 8. razreda osnovne škole) i učitelje kako bi sustavno razvijali vještine programiranja učenika, vještine komuniciranja jedinstvenim jezikom svih naroda - programskim kodom.