« Travanj 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
Sigurnost djece na internetu
SIGURNIJI INTERNET
Autor: Ivana Ružić, 20. 10. 2011.

I ove godine zajednica „Suradnici u učenju“ okupljena oko portala ucitelji.hr i digitalnog časopisa Pogled kroz prozor pokreće akciju za Sigurniji internet za djecu.
U prošlogodišnjoj akciji pozvali smo učitelje i nastavnike da barem jedan školski sat posvete temi Sigurnosti djece na internetu te da s nama podijele svoja iskustva i preporuke kako djecu naučiti primjerenom, odgovornom i sigurnom ponašanju na internetu. Njihove članke možete pročitati na
posebnim stranicama portala ucitelji.hr .

Ove godine odlučili smo pokrenuti širu akciju koja će obuhvatiti učenike, učitelje, nastavnike i roditelje.

• Učenike pozivamo na sudjelovanje na izložbi multimedijskih radova (videa, igri, animacija i slično) kojima oni upozoravaju vršnjake na moguće opasnosti na internetu i daju savjete kako ih izbjeći.
  • Učitelje i nastavnike pozivamo da naprave predavanje, radionicu ili neku drugu aktivnost sa svojim učenicima te kroz takav primjer dobre prakse preporuče svojim kolegama kako djecu poučiti primjerenom, odgovornom i sigurnom ponašanju na internetu.
  •  Za roditelje i sve odrasle pripremamo predavanja o Sigurnosti djece koja će se održati u gradskim knjižnicama širom Hrvatske te putem online webinara.
    • U predavanju će se govoriti o prednostima i nedostacima interneta, mogućnostima komunikacije korištenjem interneta, zaštiti osobnih podataka, internetskim prevarama, nasiljem preko interneta, mogućim opasnostima i zamkama društvenih mreža te načinima na koje u takvim situacijama možete zaštititi dijete i svoju obitelj. Posebna pozornost predavanja bit će na primjerenom, odgovornom i sigurnom korištenju interneta.
      Predavanje će biti usmjereno na savjete i iskustva koja mogu pomoći roditeljima i djeci da se lakše snađu u svijetu suvremenih tehnologija.

Vjerujemo da nam je svima važno da djecu upoznamo s prednostima i nedostacima interneta te im tako pružimo više mogućnosti za sretno djetinjstvo i uspješno snalaženje u svijetu tehnologija.

Pridružite nam se i učinite barem mali korak prema Sigurnijem internetu za djecu.

Više o akciji pogledajte na: http://www.ucitelji.hr/Obrazovnisadr%C5%BEaji/Sigurnijiinternet/Sigurnijiinternet2011/tabid/504/language/hr-HR/Default.aspx