« Listopad 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
Sigurnost djece na internetu
BUDI SIGURAN - PROJEKT ZAŠTITE DJECE OD OPASNOSTI INTERNETA I MOBITELA
Autor: Ivana Ružić, 20. 10. 2011.

VIŠE O SAMOM PROJEKTU, SAVJETE ZA RODITELJE I SL. PRONAĐITE NA SLUŽBENIM STRANICAMA PROJEKTA:

"Značaj i uloga informacijsko-komunikacijske tehnologije u našem je svakodnevnom životu neupitna. Taj je moćni alat u rukama čovjeka - upravljan njegovim znanjem, voljom i željom za promjenom - omogućio napredak svijeta i realizirao njegove neslućene potencijale. Tako je s vremenom tehnologija sasvim zasluženo postala sinonim za promjenu, za napredak.

Nažalost, svjedoci smo da se u povijesti informacijsko-komunikacijska tehnologija upotrebljavala u pogrešne i nehumane svrhe. To se i danas događa s internetom i mobitelom koje pojedinci koriste kako bi, prikriveni velom anonimnosti, drugima nanijeli zlo ili bol.

Stoga je naša odgovornost osmisliti mehanizme koji će nam pomoći u suzbijanju i prevenciji takvog oblika zloporabe i nasilja koje je vrlo često usmjereno protiv najosjetljivije skupine stanovništva – naše djece. U konačnici, naša je dužnost osigurati njihovu sigurnost. Upravo je to ideja vodilja projekta BUDI SIGURAN!".

Igor Lučić, državni tajnik