« Listopad 2017 »

Dokumenti za prikaz
Kutak za roditelje

Poštovani roditelji!

Željeli bismo vam pomoći u odgoju vašeg djeteta. Stoga smo otvorili kutak i za vas.

Svi znamo da je u životu potrebno učiti ako želiš biti vrstan majstor nečega. Zato i ima različitih vrsta škola za različite djelatnosti.

Postoji li škola za roditelje?! Kako biti uspješan roditelj?! Koja škola omogućuje roditeljima da postanu vrsni odgajatelji svojeg djeteta?!

Osim pokušaja i pogrešaka u odgoju svoje djece, najčešće učite sami kroz život. Iskustvo čini svoje.

Želeći vam olakšati učenje, na ovoj stranici moći ćete pronaći različite savjete, prezentacije ili tekstove koji vam mogu pomoći u odgoju vašeg djeteta.

Pokušajte ih primijeniti u životu i obitelji. Sretno!

Mahatma Gandhi                                                                                                                                 " Pametni ljudi dopuštaju svojoj djeci da ponekad i pogriješe."

Goethe                                                                                                                                                              "Griješe roditelji koji misle da je njihovo prisutstvo djeci toliko neophodno."

Kineska poslovica       "Djeca su ogledalo roditelja."

Korejska poslovica                                                                                                                                    "Roditelji vole svoju djecu više nego što djeca vole roditelje."

Fjodor Dostojevski                                                                                                                                     "Svi ideali svijeta ne vrijede suze jednog djeteta."

Gabriela Mistral
"Krivi smo za mnoge propuste i pogreške, ali naš je najveći zločin zlostavljanje djece, negiranje temelja života. Mnoge stvari mogu čekati, ali djeca ne mogu. Njima ne možemo odgovoriti „sutra”, oni traže „danas“.“

Goethe
"Najveći čovjek uvijek ostaje dijete."

Heraklit
"Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra."

Jean-Jacques Rousseau
"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

Kahlil Gibran
"Očuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom."
"Vaša djeca nisu vaša djeca.
Ona dolaze kroz vas, ali ne od vas.
I premda su s vama, ne pripadaju vama.
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli,
Jer, oni imaju vlastite misli... "

Majka Tereza
"Svako dijete je neprocjenjivo vrijedno. Svako je Božije stvorenje."

Michel de Montaigne
"Šta dijete može samo učiniti, neka učini samo."

Miguel de Cervantes
"Svaki čovjek je dijete svojih postupaka."

Peter Rosegger
"Dijete je knjiga iz koje čitamo i u koju bismo trebali pisati."

Plutarh
"Podnosimo pogreške svojih prijatelja, pa zašto onda ne bismo podnosili i pogreške vlastite djece."

Dragi roditelji, na ovom linku    http://www.sigurnostdjece.com/prirucnik/     možete skinuti besplatni priručnik za sigurnost djece na internetu.

U priručniku možete pronaći jednostavne savjete za sigurno surfanje netom, možete saznati kako zaštititi dijete od online opasnosti te učiniti surfanje sigurnijim.