« Rujan 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
Kako zaštititi ozonski omotač?
Autor: Ivana Ružić, 9. 3. 2018.

Učenici 4. b razreda su na satu prirode i društva  i likovne kulture obilježili vrlo važan dan za našu planetu i život nas koji živimo na njoj. Učimo o očuvanju planeta Zemlje i ozonskom omotaču koji nas štiti od prevelike količine zračenja Sunca Crne rupe koje su nastale dosadašnjim uništavanjem i prekomjernim zagrijavanjem planete, već nam sada pokazuju svoju opasnu i nezaustavljivu moć. Visoke temperature, užasno hladne zime i velike količine padalina, brzo topljenje leda, posljedica su ljudskog nemara i odnosa prema problemu.

Želimo li zaustaviti širenje ozonskih rupa i pretjerano zagrijavanje planete Zemlje moramo djelovati već sada, odmah, a učenici zaključuju već kasnimo….