« Prosinac 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
POZDRAV LJETU
Autor: Ivana Ružić, 13. 11. 2017.

S početkom svake nove školske godine pozdravljamo se i s ljetom. Učenici 4. d razreda vesele se novom znanju i vještinama koje će stjecati tijekom nove školske godine. Posebno se vesele aktivnostima u novim Erasmus projektima. Zbog svega toga im oproštaj od ljetnih praznika i ljeta nije bio težak.

Na satovima Hrvatskog jezika pisali su pjesmice i sastavke na  temu ljeta. Opisali su svoje mnogobrojne doživljaje  s ljetnih praznika. Većina ih je dio ljeta provela na moru gdje su uživali u toplini Sunca i mora. Puno su vremena provodili na otvorenom u igrama i ljenčarenju. Na taj način su se opustili i odmorili od silnih školskih obveza. No što se ljeto više približavalo kraju sve su više priželjkivali početak nove školske godine.

Ljetne vrućine pomalo su im dosadile, a i želja za druženjem s prijateljima iz razreda im je sve više nedostajala. Izrada literarnih radova pomogla im je da se prisjete najljepših trenutaka ljeta i da se pozdrave s ljetom. Na likovnoj kulturi, u njima novoj likovno-tehničkoj tehnici laviranog tuša,  izradili su slike s motivima riba. Bilo je tu mnogo egzotičnih ali i nekih poznatih riba. Radovi su bili vrlo maštoviti i uspješni.

Učenici su poželjeli zajedničkim fotografiranjem u gradskom parku pozdraviti se s ljetom. Krenuli smo do parka. Na putu smo promatrali promjene u prirodi. Uvidjeli smo promjene u temperaturi. Iako je bilo toplo, a mi u kratkim rukavima nismo se morali skrivati od velikih vrućina. Biljke su izgledale umorne i iscrpljene od dugih ljetnih vrućina. Ptice su još uvijek veselo pjevale ali se zujanje kukaca sve manje čulo. Nakon odmora i igra u parku krenuli smo u školu zadovoljni ljetom.