« Lipanj 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
PROLJEĆE U 3.D RAZREDU
Autor: Ivana Ružić, 26. 5. 2017.

Učenici 3. d razreda dolazak svakog godišnjeg  doba obilježavaju u gradskom parku. I ove školske godine prošetali su do parka. Putem su promatrali promjene u prirodi. Uspoređivali su uočeno u prirodi s naučenim u školi. Vrijeme je sve toplije. Biljke su sve bujnije: pune lišća i cvjetova. Park je ispunjen zujanjem kukaca i pjevom ptica. Učenici su uočili i da je odjeća koju imaju na sebi puno laganija od odjeće koju su oblačili  u zimi. Igre u parku drugačije su nego zimi. U prostranom parku igrali su nogomet, „lovice“, šetali i uživali u toplom vremenu.

U obližnjem manjem parku na drveće su objesili hranilice za ptice koje su izradili u suradnji s udrugom NOBILIS. Hranilice su izradili od plastičnih boca i kutija od tetrapaka.  Hranilice su pažljivo izrezali i oslikali kako bi pticama bile što privlačnije. Vodili su računa da otvori na hranilicama budu dovoljno veliki kako bi ptice mogle lagano u njih ulaziti i nahraniti se. Za hranu su se pobrinuli članovi udruge, a učenici 3. d razreda pažljivo su napunili hranilice.

Napravili su i zajedničke fotografije kojima  su  zabilježili svoj pozdrav proljeću: boravak i igre u parku i izrada hranilica za ptice.