ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
PROLJEĆE U 3.B RAZREDU
Autor: Ivana Ružić, 26. 5. 2017.

Rijeke Mura i Drava omeđuju Međimurje donoseći mu svojim tokovima čestice koje su nalazili i nalaze ispirači zlata. Ovdje završavaju Alpe i počinje Panonska nizina koje područje dijele na gornje i donje Međimurje. Najgušća naseljenost stanovništvom u Hrvatskoj nije poremetila ravnotežu prirode koja u svim godišnjim dobima priziva da ju se doživi svakim osjetilom. Neodoljiva, na tako malo prostora.

Regionalni park Mura-Drava čuva osobitosti prirodnog područja, biljni i životinjski svijet Međimurske županije. Riba crnka je dragocjenost rijeke Mure uz čije se meandre i obližnje poplavne šume proteže zaštićeni prirodni krajolik, a svoju čar ima i stari tok rijeke Drave kojeg domaći ljudi posebno vole. Zaštićene prirodne vrijednosti u Međimurju su i krajobraz rijeke Mure, vlažne livade u Bedekovićevoj grabi, hrast lužnjak u Donjem Vidovcu, platana u Nedelišću, Perivoj Zrinski i dvije glicinije u Čakovcu, dvije platane u Svetom Urbanu, ginkgo u Donjoj Dubravi, tulipanovac u Vučetincu, magnolija u Pribislavcu. Plemenitost prirode ogleda se i u zaštiti kockavice i crnkaste sase te leptira livadnog plavca.

Sve ovo je vrijednost i ljepota našeg zavičaja u kojem živimo i učimo. Razvijanje svijesti o očuvanju okoliša i važnosti da čuvamo naše prirodne znamenitosti. Učenici 3.b razreda u nastavi prirode i društva i likovnoj kulturi obilježili su doživljaj proljeća u Međimurju.

Priloženi dokumenti:
PROLJETNA_PRICA.doc (27.50 KB)