« Prosinac 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
DRŽAVNA SMOTRA IZ GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
Autor: Ivana Ružić, 26. 5. 2017.

Učenice sedmog razreda Dora Tuksar, Ana Novinščak, Lara Mikulić i Jelena Kovačić aktivno sudjeluju u provođenju različitih aktivnosti međunarodnog projekta Ecological literacy u kojem nastojimo razviti vlastitu ekološku svijest i pismenot, vlastitom odgovornim ponašanjem motivirati svoje prijatelje, članove obitelji i lokalnu zajednicu na odgovorno ponašanje prema prirodi i svim dobrima koje nam ona daje. Svoja saznanja, vještine i iskustva, učenici i učitelji naše škole razmijenjuju sa učenicima i učiteljima u Portugalu, Cipru, Rumunjskoj, Turskoj i Litvi. Razvojem međunarodne suradnje jačamo motiviranost za učenje, razvoj novih vještina i usvajanje stavova, razvijamo sposobnost izražavanja na engleskom jeziku i gradimo prijateljstva za cijeli život.

Aktivnosti, napredak i rezultate učenice su predstavile prvo na Međužupanijskoj smotri iz građanskog odgoja i obrazovanja. S obzirom na uspješno predstavljanje, prepoznavanje važnosti teme i široko područje djelovanja, učenice su pozvane i sudjelovale su i na Državnoj smotri.

Mentorice učenicama na Smotri su Dubravka Kečkeš, pedagoginja i Ivana Ružić, učiteljica informatike.