« Rujan 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
TERENSKA NASTAVA 2. RAZREDA
Autor: Ivana Ružić, 26. 5. 2017.

Učenici drugih razreda l. osnovne škole Čakovec učili su o biljnom i životinjskom svijetu rijeke Mure i njenim prirodnim ljepotama boraveći u Regionalnom parku Mura -Drava 23. svibnja 2017. Bili su na najsjevernijoj točki Hrvatske u Žabniku i vidjeli u obnovljenom mlinu kako su se nekad mljele žitarice.

Nezaboravno iskustvo bila je vožnja skelom preko Mure. Upoznali su i međimurskog konja, autohtonu pasminu u Međimurju. Na poučnoj stazi u Žabniku naučili su različite životinjske vrste koje žive u bari i u rijeci Muri i kako djelovanje čovjeka ugrožava njihov životni okoliš. Hodajući uz stari rukavac rijeke Mure, duž njezine obale susretali su labuda, crnu lisku, sivu čaplju i ostale ptice. Poseban doživljaj je bio promatranje vilina konjica i ostalih kukaca ulovljenih mrežom zaštitara prirode Sve to doživjeli su uz poučavanje zaštitara prirode iz centra "Međimurska priroda" iz Križovca. Saznali su čemu služi "Hotel za kukce" i učili o prirodnim bogatstvima rijeke  Mure i Drave u dvorani centra u Križovcu nazvanoj po sovi "kukuvija". Bila je to zabavna i nezaboravna nastava o prirodi Međimurja.