ERASMUS+ ECOLOGICAL LITERACY AKTIVNOSTI
Međužupanijski stručni skup "EU projekti u školama"
Autor: Ivana Ružić, 10. 1. 2017.

9. siječnja 2017. godine u Tehnološko inovacijskom centru Međimurje u Čakovcu održan je međužupanijski stručni skup za učitelje i nastavnike informatike i računalstva u osnovnim i srednjim školama s područja Grada Zagreba, Zagrebačke, Karlovačke, Krapinsko-zagorske, Varaždinske i Međimurske županije

Skup pod nazivom EU projekti u školama organizirala je Agencija za odgoj i obrazovanje, a vodila savjetnica Saida Deljac, prof.

Na skupu su predavači Janja Banić, ravnateljica, Prva gimnazija Varaždin; mr. sc. Kristinka Blažeka, Tehnička škola Čakovec; Marijan Horvat, Tehnička škola Čakovec; Tina Čerpinko, Nina Prašnjak, Mario Stančić, ravnatelj VI. OŠ Varaždin; Tamara Vidović i Tea Horvatić, OŠ Strahoninec i Ivana Ružić, I. osnovna škola Čakovec predstavili EU projekte provedene u njihovim ustanovama od razvoja ideje do realizacije, evaluacije i prihvata završnih isvještaja projekata, vlastita iskustva i primjere dobre prakse. Uz razmjenu iskustava, skup je bio prilika za razvoj novih ideja i partnerstava u budućim projektima, osnaživanje odrazovne zajednice u području provedbe međunarodnih projekata.

I. osnovna škola Čakovec predstavljena je kao jedna od vodećih škola na ovom području po broju provođenja međunarodnih projekata, a posebno su predstavljeni projekti: Safety and mobility for all, Scientix, EU Code Week, eTwinning, Erasmus+ European Goodwill Cup, Keep Invest Donate Spend i Ecological Literacy.

Ovakav tip skupa se po prvi puta održao na ovom području. Osamdesetak sudionika koji su aktivno i s velikim interesom sudjelovali u radu skupa potvrđuje važnost, interes i potrebu obrazovne zajednice za ovakvim vrstama usavršavanja. Zahvaljujemo Tehnološko inovacijskom centru Međimurje, posebno gospodi Ivanu Plačku i Goranu Levačiću na dobrodošlici i pomoći u organizaciji skupa u njihovom prostoru.