10 godina produženog boravka
RADIONICE U OŽUJKU - B smjena
Autor: Valentina Kelkedi, 5. 4. 2022.

S prvim toplijim vremenom i mi u boravku smo špostali veseliji i živahniji. Što smo sve radili u ožujku možete pogledati pod opširnije.

Kako je vrijeme postalo sve toplije više smo boravili vani. Promatrali smo okolinu i primjetili prve promjene u prirodi. Tako smo naslikali i prve vjesnike proljeća cica - mace. Naučuli smo kako su one dobile ime.

Nakon njih izađivali smo i visibabe od kolaža.

Našim dragim i najvažnijim ženama izradili smo poklone: košaricu s cvijećem i čestitku u obliku šalice.

Nakon Dana žena, tjedan smo posvetili našim tatama. Razgovarali smo što volimo raditi s tatom, opisivali smo tatu, napisali smo sve najbolje o našim tatama i izradili poklon za tatu.

Prvi dan proljeća bili smo vrlo aktivni. Prvo smo ponovili i naučili sve o proljeću: vremenu, biljkama, životinjama i ljudima. Zatium smo naslikali proljetnu livadu. nakon toga prionuli smo čišćenju školskog dvorišta od smeća i granja.

Za dan voda ponovili smo kroz prezentaciju što znamo o vodama i kavo je stanje s vodom u svijetu, te na koji način možemo pridonijeti očuvanju vode. Kreativnu radionicu spojili smo s Danom šuma i nacrtali kako zamišljamo čistu šumu i vodu.

Šetali smo ulicama našeg grada i igrali se na dječjem igralištu.

Uz sve to ukrasili smo učionicu s proljetnim motivima i počeli se pripremati za Uskrs.

Uz sve to naravno da smo se i igrali i družili.