10 godina produženog boravka
ČESTIT BOŽIĆ I SRETNA NOVA GODINA!
Autor: Valentina Kelkedi, 22. 12. 2021.

Sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu novu 2022. godinu žele vam učenici i djelatnici produženog boravka!

U išćekivanju najljepšeg doba u godini sve radionice u boravku bile su posvećene Božiću.

Mjesec smo započeli pripremom za djeci najdraži dan a to je dolazak sv. Nikole! Čitali smo priču "Jupiii stiže sv. Nikola". Naučili smo što nam legende govore o sv. Nikoli i odakle nam sv. Nikola dolazi.Od plastičnih boca i jedne čarapice izradili smo čizmice za sv. Nikolu. Također smo ukrasili čizmice od kolaža.

Na sam dan sv. Nikole ispričali smo jedni drugima što nas je dočekalo u čizmicama a zatim smo obojili sliku sv. Nikole u toplo-hladnom kontrastu.

Mali odmor od božićnih radionica napravili smo obilježivši Medni dan. Razgovarali smo o tome kako nastaje med i rješavali medene zadatke.

Izradili smo i božićni bor od kolaža.

Na dan sv. Lucije posadili smo božićnu pšenicu. Naučili smo da su naši predci vrijeme pratili tako što su promatrali kakvo je vrijeme od dana sv.Lucije do Božića. Tako su onda znali kakvo će vrijeme biti sljedećih dvanaest mjeseci. Svakodnevno smo zalijevali pšenicu i pratili njen rast. Pšenice smo odnijeli kućama.

Izradili smo i božićne ukrase i anđele od papira.

Nakon čitanja priče" Veliko čudo za mali bor" naslikali smo božićnu jelku kroz prozor.

Pročitali smo i ulomak iz "Božićne priče" C. Dickensa.

Izradili smo i božićne čestitke za naše najmilije.

Prema predlošku obojili smo zajedničko božićno drvce.

Obilježili smo i Dan božićnih džempera. Naučili smo kako je nastao taj dan i da ova tradicija nije tako nova u svijetu kao što je kod nas. Dizajnirali smo i naš vlastiti džemper.

Za kraj smo pričali o tome kako izgleda Božić u našoj obitelji i naučili smo nešto  o starim međimurskim božićnim običajima.

Svima želimo sretan i blagoslovljen Božić i dan nova godina bude bolja i sretnija od prijašnje!