10 godina produženog boravka
LISTOPAD U BORAVKU 1.c, 1.d, 2.c, 2.d, 3.b, 3.c
Autor: Valentina Kelkedi, 2. 11. 2021.

"Šumi kiša, pere grad, lišćem šušti listopad...."

Što smo sve radili i naučili u boravku tijekom listopada pogledajte po opširnije.

Prvi dan listopada posvetili smo starijim osobama. Pričali smo o našim bakama i djedovima te smo im izradili čestitku koju smo im za vikend darovali. Nadamo se da su se razveselili.

Dan životinja obilježavamo 4. listopada. Nakon razgvora o tome kako se treba ponašati prema životinjama i priče o kućnim ljubimcima napravili smo životinje od jesenskog lišća. Skupili smo lišće prekrasnih boja u školskom dvorištu i izradili lijepe radove.

Dan poslije, 5.listopada obilježili smo Dan učitelja. Razgovarali smo o tome kakav bi učitelj trebao biti. Djeca su ispričala kakvi bi oni bili učitelji i kako bi izgledala njihova nastava. Nacrtali smo i svoju učiteljicu.

Prvi tjedan u listopadu posvećen je djeci. Taj tjedan obilježava se tjedan djeteta. Kako je kod nas svaki dan posvećen djeci pokazat ćemo vam igre koje svakodnevno igramo u boravku i kako provodimo vrijeme u boravku kad ne pišemo zadaću.

Igramo se svakodnevno na školskom igralištu. (Osim za vrijeme kiše).

Provodimo vrijeme u dvorani.

Igrali smo igru provlačenja kroz obruč u kojoj ne smijemo pustiti prijatelja.

Krug povjerenja - zatvorenih očiju nasumično smo isprepleli ruke s prijateljima i onda se pokušali odpetljati bez da smo ispustili prijatelju ruku. Neki su bili vrlo uspješni u ovoj aktivnosti.

Naučili smo kako naše ružne riječi utječu na "srce" našeg prijatelja kroz aktivnost "Izgužvano srce"

Igrali smo igre: Glazbene stolice, Karte u krug, Tko se boji vuka još, Vjetar- poplava

Povodom dječjeg tjedna naučili smo dječja prava i obojali bojanku o dječjim pravima.

U slobodno vrijeme često i zaplešemo.

Dan pješačenja obilježili smo odlaskom u šetnju.

Za Dan kruha i dan zahvalnosti za plodove zemlje naučili smo kako nastaje kruh te nacrtali strip o nastanku kruha.

Također smo s Danom kruha povezali i izradu suncokreta - vrlo važne žitarice u prehrani.

Vrlo važan dan za Hrvate je 18.10  Dan kravate. Naučili smo kako je nastala kravata i zašto je važna za Hrvatsku. Osim što smo nacrtali vlastite kravate pokušali smo naučiti kako se veže kravata. Sva sreća što imamo učitelja Gorana koji nam je to vrlo vješto prezentirao pa smo shvatili da to nije tako teško.

Vezano uz hranu i dan zahvalnosti za plodove zemlje svoj dan ima i jabuka. Naučili smo zašto je jabuka važna, koje vrste jabuka poznajemo. Rješavali smo zadatke s jabukama, istražili težinu, okus, izgled, broj koštica jabuke i što se od jabuke pravi. Na kraju smo izradili jabuku od kolaža i obojali jabuku.

Kako su prvašići naučili sve o crtama, stariji učenici su ih ponovili a znanje o njima smo upotrijebili i izradili radove s jesenskim lišćem.

Kraj mjeseca posvetili smo našem najdražem sadržaju - crtanim filmovima. 28.10 Dan je animiranog filma. Pogledali smo omiljene kratke crtiće, naučili smo razliku između kratkometražnog i dugometražnog animiranog filma. Popričali smo o našim omiljenim animiranim filmovima i na kraju smo nacrtali naše omiljene likove.

Posljednji dan u mjesecu listopadu posvećen je štednji. Učenici su mi ispričali štede li i za što, te odakle dolazi novac. Na kraju smo ukrasili kasice-prasice.

S veseljem smo se oprostili i krenuli na kratke jesenske praznike. Radujemo se brzom susretu.