RUJAN U BORAVKU - 1.c i d, 2.c i d, 3.b i c
Autor: Valentina Kelkedi, 3. 10. 2021.

Već nam je prošao prvi mjesec u produženom boravku. Vidjeli smo stare prijatelje. Upoznali smo nove prijatelje. S nestrpljenjem smo dočekali prvašiće i upoznali ih s boravkom. A što smo sve radili slijedi u nastavku.

Prvi tjedan ukrasili smo boravak te dočekali i upoznali nove učenike u boravku. Nakon što smo se upoznali s učenicima upoznali smo ih s radom boravka i pravilima u našem boravku.

8.9. obilježili smo Međunarodni dan pismenosti. Naučuli smo zašto je pismenost važna. Kolažem smo ukrasili prvo slovo svog imena. Učenici trećeg razreda pokušali su svoje ime napisati na glagoljici.

Deseti dan rujna posvećen je hrvatskom olimpijskom danu. Naučili smo što su Olimpijske igre, simbole olimpijskih igara i upoznali hrvatske olimpijske pobjednike. Da bi i mi dali doprinos tom danu vježbali smo u školskom dvorištu, odigrali nekoliko igara i otišli u šetnju do dječjeg igrališta.

Prvi kišni dan posvetili smo kiši i kišobranima.

Obilježili smo i međunarodni dan mira. Naučili smo simbole mira i popričali zašto je mir važan. Izradili smo razredni plakat s porukama mira.

Prvi dan jeseni odšetali smo do gradskog parka. Promotrili smo prirodu i sakupili jesenske plodove. Uživali smo u suncu i prvim znakovima jeseni. Nakon povratka u boravak plodove koje smo skupili stavili smo u jesensku košaricu i izložili.

Kako su počeli i hladniji i kišni dani dio vremena u boravku provodimo u školskoj dvorani. Igramo timske i štafetne igre u kojima sudjeluju svi učenici.

Nakon što napišemo zadaću vrijeme provodimo u igri i zabavi. Volimo igrati društvene igre a najdraža nam je Twister.

Ovaj mjesec smo mnogo toga naučili. Puno toga je bilo novo i nepoznato ali sve smo savladali i sad kad smo uhvatili ritam rada nastavljamo dalje !