Radionice u boravku kroz mjesec svibanj
Autor: Valentina Kelkedi, 4. 6. 2021.

Što smo sve radili u svibnju u boravku pogledajte pod opširnije.

Na početku mjeseca obilježili smo Dan Sunca. Željni sunčanog vremena, naučili smo sve o Suncu i onda smo slikali zalazak Sunca.

15.5. slavi se Dan obitelji. Nacrtali smo portret obitelji i izradili okvir za sliku.

Naučili smo ponešto o utjecaju reklama i javnih osoba na naš život. Pokušali smo nacrtai lica slavnih prema predlošku.

Obilježili smo i Dan muzeja. Pogledali smo virtualnu izložbu Muzeja Međimurja i nakon toga osmislili i nacrtali vlastiti muzej.

Ukrasili smo vrata boravka motivima mora. Nakon što su učiteljice izradile podlogu mora, učenici su izradili morske životinje od kolaža. Ujedno smo naučili koje to životinje žive u moru.

Osim pisanja zadaće i raznih radionica često igramo i društvene igre. Sve su nam drage ali najdraža nam je Pogodi tko sam, a ovaj smo mjesec naučili i novu igru Država - grad -  selo.

Naučivši sve o livadnom cvijeću nacrtali smo cvjetne livade.

Proslavili smo rođendan naše domovine Dan državnosti. Naučili smo najvažnije o našoj Domovini i izradili njen najpoznatiji simbol šahovnicu te se okušali u pisanju  akrostiha na temu Domovine.