« Srpanj 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
2.d
Terenska nastava u Svetom Martinu na Muri
Autor: DANIJELA TOPLIČANEC, 10. 10. 2017.

Cilj terenske nastave bio nam je upoznati brežuljkasti dio našega zavičaja te obilježiti Dan kruha,dan zahvalnosti za plodove zemlje.

Vozili  smo se  turističkim vlakićem te uz razgledavanje krajobraza i radova ljudi na poljima, stigli do gospođe Ružice. smileyS njom smo izrađivali kruh, pokazala nam je krušnu peć i lijepo nas počastila domaćim medenjacima i keksima punjenim domaćom marmeladom . Tada smo krenuli do Etno muzeja gdje nam je gospodin Stanko pokazao mnoge starine , pričao nam  mnoge zanimljivosti iz prošlosti . Divili smo se i cvjetnjaku uz kuću te brojnim košticama i sjemenkama sakupljenim  za sijanje slijedeće godine. yes Gospođa nas je ponudila domaćim sokom od jabuke i mrkve te pitom od dunji. Nakon toga vozili smo se do rijeke Mure , a preko nje skelom. Tu smo vidjeli mlin na Muri i od vodiča čuli zanimljivosti o izradi brašna nekad i danas.

U povratku smo podigli svoje pečene,vruće  kruščiće te zadovoljni i puni novih znanja i dojmova  krenuli u Čakovec. heart