Devet učenika I. osnovne škole Čakovec pozvano je na državnu razinu Natjecanja iz informatike
Autor: Ivana Ružić, 17. 3. 2021.

I. osnovna škola Čakovec unatrag nekoliko godina ulaže resurse i napore u IKT infrastrukturu, a posebice u razvoj digitalnih kompetencija učitelja. Prema Europskom okviru za digitalno zrele obrazovne institucije, I. osnovna škola Čakovec je jedna od tek tri digitalno zrele škole u Republici Hrvatskoj. U središtu obrazovnog procesa škole su učenici koji redovito sudjeluju u različitim inicijativama, na natjecanjima i smotrama predstavljajući usvojena znanja, vještine i sposobnosti.

Na županijskoj razini natjecanja iz informatike, održanoj 3. ožujka 2021. godine, sudjelovalo je šesnaest učenika naše škole. Odlukom Državnog povjerenstva za provedbu Natjecanje iz informatike, na državnoj razini natjecanja našu školu predstavljat će čak devet učenika.

U kategoriji Logo na državnu razinu natjecanja pozvana je učenica petog razreda Nataša Drakulić. U kategoriji Digitalne kompetencije na državnoj razini natjecanja natjecat će se i učenica petog razreda Tesa TrbovićSaša Ovčarić, učenik je šestog razreda koji će se natjecati u kategoriji Algoritmi. U kategoriji Razvoj softvera svoje softverski rad imena Natural Disaster Survival predstavit će učenici sedmog razreda Korana DrakulićDominik DukićRoko Novinščak te učenici osmog razreda Dominik VidovićParis Posavec i Stjepan Ružić koji će predstaviti softverski rad imena Geo Escape Room. Mentorice učenicima su učiteljice informatike Maja HižmanSanja MurkIvana Ružić i Ivana Vadlja. Učenik Saša Ovčarić ima i vanjskog mentora.

Svima čestitamo na ostvarenim rezultatima i želimo puno uspjeha na državnoj razini natjecanja koja će se održati virtualno od 12. do 14. travnja.