Digitalni učenički inkubator
Autor: Ivana Ružić, 7. 3. 2021.

Online inkubator za razvoj kreativnog potencijala učenika i stvaranje nove vrijednosti.

I. osnovna škola uključila se u projekt Digitalni poduzetnički inkubator. Pozivamo sve zainteresirane učenike od 5. do 8. razreda da svoje sudjelovanje prijave učiteljici Ivani Ružić, najkasnije do srijede 10. ožujka.

Kako bi potaknuli učenike na kreativno promišljanje i angažirali ih oko osmišljavanja ideja i razvoja projekata i u ovim izazovnim trenutcima socijalnog distanciranja, Školska knjiga, Institut za inovacije te Znanstveni centar izvrsnosti za školsku efektivnost i menadžment pokreću Digitalni učenički inkubator na platformi StellarPlatform.com. Svrha digitalnog učeničkog inkubatora je:

Aktivno poticati kreativno i apstraktno promišljanje

Stimulirati poduzetnički duh i stvaranje vrijednosti

Educirati učenike o kreativnosti, inovacijama i pokretanju projekata

Promovirati timski rad i zajedništvo unutar razreda

Omogućiti učenicima da pokažu proaktivnost i odgovornost u izvannastavnim aktivnostima

Mrežne stranice projekta: https://digitalniinkubator.eu