Erasmus+ Struggle Against Values Extinction
Erasmus+ SAVE – I. osnovna škola Čakovec domaćin trećeg susreta partnera
Autor: Ivana Vadlja, 22. 11. 2022.

I.osnovna škola Čakovec je od 7. do 11. studenog 2022. bila domaćin trećeg transnacionalnog sastanka u sklopu projekta Erasmus + Struggle Against Values Extinction i ugostila partnere iz Rumunjske, Bugarske, Turske, Italije i Portugala.

Cilj projekta je razvijati znanje o kulturnoj baštini svake partnerske države te poštovati različitosti, pa je tako i radni tjedan bio prožet raznim aktivnostima vezanim uz samu svrhu i cilj projekta. Učenici su posjetili Muzej Međimurja Čakovec, etno zbirku u Sv. Martinu na Muri i u Sv. Mariji, košaraštvo obitelji Pogorelec u Kotoribi, Zagreb i Varaždin. Između raznih posjeta učenici su sudjelovali na radionicama o gastronomiji, odnosno europskim tradicionalnim receptima, tradicionalnim plesovima iz Međimurja, staroj legendi, kulturnoj baštini svake države te starim običajima i dobrima naših predaka. Potpun doživljaj međimurskih narodnih nošnji, plesova i pjesama svim sudionicima ovog sastanka omogućio je KUD Mihovljan.

Susret je produbio i obnovio postojeća prijateljstva, stvorio nova iskustva i dojmove te pozitivno utjecao na sve sudionike.