« Prosinac 2018 »

ŠKOLSKI DOKUMENTI
DJEČJI FORUM ZMAJIĆI

BRODARI IDEJA NA MURI

Autor: Ivana Ružić, 16. 3. 2012.

Dječji forum „Zmajići“ l. osnovne škole Čakovec uz vodstvo svojih učiteljica Draženke Blažeka i Marije Toplek, 28. veljače 2012. godine uključio se i sudjelovao u Projektu „BRODARI IDEJA NA MURI“ koji provodi Razvojna agencija Čakra, TZ grada Čakovca te dva SLO partnera. Likovna radionica za tradicionalno rukotvorstvo održana je u tvrtki „Kerbek“ u Donjem Kraljevcu koja proizvodi keramičke proizvode za kućanstvo i ukrasne predmete, gdje su mali forumaši upoznati sa djelatnosti tvrtke ali i tradicionalnim načinom rada sa glinom u proizvodnji posuđa. Najzabavniji dio bio je u pokušaju izrade vlastitog oblika posude na lončarskom kolu gdje je spretnost i brzina vrlo značajna. Na već pripremljenim radnim stolovima uz palete boja, a uz pomoć dizajnerice , oslikavale su male ruke forumaša vrlo maštovito svoje posude. Zadovoljni i sa osmjehom na licu, svoje uratke ponosno su nosili u svoje domove i puni dojmova vratili se u školu.