Erasmus+ CodeInnova - drugi projektni sastanak u Finskoj
Autor: Ivana Ružić, 29. 4. 2020.

Drugi projektni transnacionalni sastanak održan je u finskom gradu Jyvaskila na sveučilištu Jyvaskylan Yliopisto. Sudionici sastanka posjetili su i upoznali sveučilište, finski obrazovni sustav, načine učenja i poučavanja, vrednovanja postignuća učenika.

"Erasmus+ CodeInnova: Teaching programming in primary school: curriculum, didactic methods, textbooks, online support" je projekt financiran sredstvima Europske unije sa ciljem razvoja cjelovitih obrazovnih resursa za učenje programiranja. Ovo je jedanaesti po redu Erasmus+ projekt koji se provodi u I. osnovnoj školi Čakovec ali i prvi projekt koji obuhvaća izradu opsežnih intelektualnih rezultata primijenjivih u obrazovnim ustanovama partnesrkih zemalja.

Erasmus+ CodeInnova ima veoma jasne i konkretne ciljeve:

• razvoj cjelovitog kurikuluma za poučavanje programiranja u osnovnoj školi
  • stvaranje i testiranje modela planova poučavanja za poučavanje programiranja u osnovnoj školi
  • stvaranje dva udžbenika za poučavanje programiranja u osnovnoj školi
  • dizajniranje, testiranje i učiniti dostupnom platformu koja podržava poučavanje programiranja u osnovnoj školi

Glavni nositelj projekta je privatna škola Zamojskie Towarzystwo Oswiatowe iz Poljske, a partneri su, Jyvaskylan Yliopisto iz Finske, I. osnovna škola Čakovec, Školska knjiga iz Hrvatske te škola Agrupamento de Escolas de Fornos de Algodres iz Portugala.