« Prosinac 2017 »

e-škole

TERENSKA NASTAVA UČENIKA ČETVRTIH RAZREDA - SLAVONIJA
Autor: Emilija Žitnjak, 22. 5. 2014.

Slavonijo  ravna….

Jutro je, puše vjetar ,a mi radoznali i uzbuđeni krenuli smo upoznati  Slavoniju. Učenici  4.a, b i c razreda l. osnovne škole i njihove učiteljice  kreću put nizinske Hrvatske.

Nepregledna ravnica, nižu se kilometri, blizu smo najsvetijeg  grada naše domovine, Vukovara. Suze, tišina…..  kišilo je, da nebo je plakalo… Odmorili smo se u Bizovačkim toplicama.

Sljedeći dan krenuli smo u razgled ljepota Parka prirode, Kopačkog rita. Uz pratnju orla stižemo na seosko imanje Orlov put na slasni ručak.

Put nas vodi dalje  u centar Slavonije, Osijek. divimo se katedrali  i kulturnim znamenitosti-ma grada.

Poslije podne je, puni dojmova, znanja, vraćamo se svojim domovima, no rastužile su nas radijske vijesti.. puknuo je nasip…