kutak ZA UČENIKE

Stručne suradnice, izvannastavne aktivnosti, projekti, natjecanja i druge obavijesti za učenika

KUTAK za RODITELJE

Raspored primanja roditelja, raspored zvona, jelovnik, upisnica, ispisnica, popis udžbenika

ŠKOLSKI DOKUMENTI

Godišnji plan i program, Kurikulum, Statut, financije, natječaji, akti, ponude, GDPR

ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Obogaćujmo čitateljska iskustva i spoznaje, upoznajmo svijet književnosti.

Siniša stričak, prof.

Riječ ravnatelja

Dragi naši posjetitelji,

dobro došli na mrežno sjedište I. osnovne škole Čakovec.

Zadovoljstvo mi je predstavljati jednu od najuspješnijih i najsuvremenijih škola koja je uz to ponosna na svoju stoljetnu tradiciju odgoja i obrazovanja.

Novosti i događanja

Aktivnosti i uključenost škole

Izvannastavne aktivnosti

Nova znanja i vještine stječemo i izvan obvezne nastave

Natjecanja

Svoje umijeće pokazujemo na mnogim natjecanjima i redovito ostvarujemo izvrsne rezultate

Projekti i inicijative

Aktivno se uključujemo u brojne projekte od lokalne do međunarodne razine

Godine postojanja
Učenika
Djelatnika
Lokacije

Život škole

Što kažu naši bivši učenici?

S posebnim se ponosom uvijek rado prisjećam svojih školskih dana i uživam u svakoj radnoj obavezi koja me vrati u te dane, koji mame osmijeh na lice. Vrijeme provedeno u I. osnovnoj školi Čakovec bilo je nezaboravno, i bez sumnje, dio mog odrastanja koji me učinio osobom kakva danas jesam, zahvaljujući posebice razrednicama, do 4. razreda učiteljici Šantek, a do 8. učiteljici Čulinović.

Kao osoba koja je nakon školovanja upravo primjerom drugih postala profesorica i mentorica mladima, zahvalna sam na svim divnim učiteljima i profesorima koji su mene i moje školske kolege usmjeravali, podupirali i naučili vrijednim životnim lekcijama.

Čakovečka prva, uz bok našim ostalim školama, pravi je temelj za stvaranje budućih lidera i osoba koje će naš kraj učiniti boljim i uspješnijim. Hvala svima, naučili ste nas mnogočemu, a kako bi se oblikovali mali umovi potrebno je veliko srce. Naučili ste nas da je mašta ponekad važnija od znanja te da je ispunjen čovjek onaj koji zrelog uma i razigrane duše korača zacrtanim životnim puteljcima.

Ljerka Cividini

gradonačelnica

Izrazito sam ponosan da mogu reći kako sam bio učenik I. osnovne škole Čakovec! Samo su lijepa sjećanja ostala na vrijeme provedeno s učiteljicom Vericom Šantek i divnim profesorima te razrednicom prof. Radovčić. I. osnovna škola za mene je bila uistinu odgojno-obrazovna ustanova u pravom smislu riječi, a vrijeme provedeno u njoj postavilo je čvrste temelje za daljnje školovanje i uspjehe.

Sven Pal

liječnik

Uvijek se rado sjećam I. osnovne škole Čakovec. Tamo sam zavoljela znanost, stekla prave prijatelje i naučila temeljne životne vrijednosti. Iznimno sam zahvalna na vremenu provedenom u toj školi i svim učiteljima i profesorima koji su me iz godine u godinu usmjeravali i poticali na razvoj. Posebno bih istaknula učiteljicu Dragicu Vojkovic koja mi je usadila radne i organizacijske navike od prvog razreda, što mi je uvelike pomoglo u cijelom daljnjem obrazovanju. Nakon godina provedenih unutar obrazovnog sustava nekoliko europskih zemalja, moja I. osnovna škola i dalje zauzima posebno mjesto - mjesto predivnih uspomena i mogućnosti za kvalitetan razvoj.

dr.sc. Sara Mikac

znanstvenica