« Listopad 2020 »

Likovna nagrada SFerica
Autor: Emilija Žitnjak, 12. 10. 2020.

Korana Drakulić, učenica 7. c razreda l. osnovne škole Čakovec, osvojila 2. mjesto na natječaju SFerice sa svojim radom na temu Radioaktivna šuma. Korana se uz ostala područja u kojima je vrlo uspješna, iskazala i u likovnom izričaju pod vodstvom učiteljice Slavice Pospiš.  Na natječaju su sudjelovali i učenici 2. a razreda,  Tena Sovar, Tea Krištofić, Stela Radek i Jakov Bakač, s likovnim radovima na temu Patuljkograd u opasnosti.

Natječaj Sferica 2020. održao se u četiri kategorije za djecu mlađe i starije osnovnoškolske dobi te srednjoškolaca. Društvo za znanstvenu fantastiku SFera iz Zagreba raspisuje svake godine natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu.

Svečana dodjela nagrada održala se na SFeraKonu u subotu, 10. listopada 2020. godine u zagrebačkom parku Ribnjak. Prvi puta održala se izložba radova na otvorenom. Bio je to zanimljiv i poseban događaj, a za Koranu poticaj da i dalje bude kreativna u likovnom stvaranju.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.