« Listopad 2020 »

VAŽNO
Autor: Emilija Žitnjak, 29. 9. 2020.

VAŽNA OBAVIJEST ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA

BESPLATNU UŽINU U ŠKOLI

Poštovani roditelji,

još jednom vas obavještavamo da za tekuću školsku godinu nije raspisan natječaj, već samo imamo informaciju da će najvjerojatnije biti i da bi kriterij trebao ostati isti; pravo na dječji doplatak.

U skladu s tim (a bilo je puno nerazumijevanja u smislu…imali smo pravo prošle školske godine, imamo pravo i sada), ove školske godine krećemo ispočetka i  užinu za rujan 2020. trebaju platiti SVI učenici koji su se  hranili u školskoj kuhinji, a za listopad ćemo uvažiti rješenja/ potvrde dostavljene zaključno do petka, 2. listopada 2020.

Naknadno pristigle potvrde nećemo moći uvažiti za listopad!

Važeća dokumentacija je isključivo sljedeća:

Rješenje o ostvarivanju prava na dječji doplatak (novo, ne starije od godinu dana)

ili

Potvrda o isplaćenom doplatku za djecu (od kolovoza 2020. nadalje) HZMO-a; dostupna i važeća potvrda je  i kroz sustav e-Građani.

Navedenu dokumentaciju učenici predaju svojim razrednicima. Učenici čiji su razrednici u samoizolaciji mogu potvrdu predati  pedagoginji ili logopedinji škole.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.