« Kolovoz 2020 »

VAŽNO - UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA DJECE
Autor: Emilija Žitnjak, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji/staratelji,

u utorak 26. 5. 2020. nastavljamo s utvrđivanjem psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

Ispitivanje je prilagođeno trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Ispitivat će se samo djeca koja nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti respiratorne smetnje (šmrcanje, kašalj, kratkoća daha). Roditelji u pratnji također ne smiju imati iste.

Roditelj je prije dolaska u školu obavezan djetetu i sebi izmjeriti tjelesnu temperaturu i u slučaju povišene (više od 37,2) ne dolazi u školu, već telefonski o tome obavještava školu ( 095/ 289 7777).

Molimo vas da na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta dođete točno, u zakazano vrijeme. O datumu i točnom vremenu bit ćete obavješteni telefonskim putem i/ ili mailom.

Po dolasku na ispit predznanja ne ulazite u školski prostor već čekate poziv. U pratnji djeteta može biti samo jedna osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku.

Ispitivanje će biti organizirano u novom dijelu škole i ulazit će se  isključivo kroz novi dio škole (ulaz će biti vidljivo označen).

Također Vas molimo sljedeće:

1. Ukoliko posjedujete bilo kakvu dokumentaciju (nalaz liječnika, mišljenje psihologa, logopeda… mišljenje bilo kojeg stručnjaka koje je važno za upis djeteta u školu), molimo  ponesite sa sobom kopiju istog.
  2. Roditelji koji na evidenciji nisu imali OIB djeteta, trebaju ga imati prilikom dolaska u školu.
  3. Molimo roditelje koji još nisu poslali svoj kontakt da pročitaju obavijest na web stranici škole (objavljeno 7. 5. 2020.) i postupe po njoj.
  4. Molimo roditelje koji imaju mogućnost isprintati anketni upitnik za informatiku kao izborni predmet da ga popune, isprintaju i donesu na ispit predznanja.

Hvala na razumijevanju i srdačan pozdrav!

Stručne suradnice škole

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.