« Kolovoz 2020 »

OBAVIJEST O ORGANIZACIJI NASTAVE OD 25. SVIBNJA 2020.
Autor: Emilija Žitnjak, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji/staratelji i učenici,

od ponedjeljka, 25. svibnja 2020. godine počinje nastava za sve učenke razredne nastave (od prvog do četvrtog razeda).

Nastava će se u matičnoj školi u Čakovcu, (po redovnom rasporedu) odvijati u dvije smjene i to:

u jutro (od 7,30) na nastavu dolaze učenicB smjene

poslije podne (od 13,00) na nastavu dolaze učenici A smjene.

Za učenike iz Mihovljana organiziran je prijevoz autobusom prema uobičajenom rasporedu (poslijepodnevna smjena čeka autobus u 12,30), a učenici odlaze kućama nakon petog školskog sata.

Učenici područnih škola na nastavu dolaze prema uobičajenom rasporedu.

Produženi boravak radit će od 7,00 do 16,00 sati (za učenike koji su do sada pohađali produženi boravak).

Prema uputama  HZJZ  i preporukama MZO  rad u školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima uz poštovanje uputa smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće odnosno ostanak kod kuće, te se omogućuje uključivanje svih učenika nižih razreda.

Važno je da roditelji/skrbnici:
• ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
• ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Upute HZJZ

Preporuke MZO

Priloženi dokumenti:
Odluka_25.5..pdf (598.96 KB)

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.