« Srpanj 2020 »

"NeOvisnost"
Autor: Emilija Žitnjak, 17. 1. 2020.

Nositelj programa: Hrvatski Crveni križ – Gradsko društvo Crvenog križa Čakovec

Partner: I. osnovna škola Čakovec

Vrijeme provedbe: 01.01.-31.12.2020.

Opći cilj provedbe projekta: Suzbiti i spriječiti pojavu ovisnosti među djecom te rizično ponašanje djece vezano uz eksperimentiranje sa sredstvima ovisnosti na području Međimurske županije.

Specifični ciljevi koji proizlaze iz općeg cilja su sljedeći:

1. Uspostaviti program prevencije ovisnosti za učenike osnovne škole i program podrške za roditelje
  2. Podići razinu svijesti o prevenciji ovisnosti u osnovnim školama.

Glavne aktivnosti projekta su razvoj i provedba:

1. programa „Želim biti snažan“ – To je preventivni program namijenjen djeci petog razreda osnovne škole. Cilj programa je informirati djecu o sredstvima ovisnosti, utjecati na njihova normativna uvjerenja, promovirati zdrav život, jačati njihove socijalne vještine i vještine donošenja odluka.
  2. programa „Želim podršku“ – To je program namijenjen roditeljima kojem je cilj unapređenje roditeljskih vještina u sprečavanju i smanjenju pojave ovisnosti među djecom.

Programske aktivnosti provode se uz financijsku potporu Ministarstva zdravstva (80.000,00 kn). Sadržaj dokumenta u isključivoj je odgovornosti udruge i ni pod kojima uvjetima ne može se smatrati kao odraz stajališta Ministarstva zdravstva.

Priloženi dokumenti:
O_projektu_objava_za_web.docx (684.07 KB)

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.