« Rujan 2020 »

UČENICI NA SAJMU SIGURNOSTI I PREVENCIJE
Autor: Emilija Žitnjak, 25. 9. 2019.

U utorak 24. rujna.2019. u organizaciji Policijske uprave međimurske s partnerima Gradom Čakovcem i Vijećem za prevenciju Međimurske županije održao se šesti po redu Sajam sigurnosti i prevencije. Učenici  4.c i 4.d razreda, u pratnji učiteljica Jasminke Štefić i Danijele Topličanec te asistentice Jadranke Toplek, turističkim su se vlakićem odvezli do Srednje škole Čakovec. Tamo su pogledali edukativnu predstavu Prvi koraci u prometu u izvođenju kazališta MAK iz Zagreba. Nakon toga razgledali su Sajam na kojem su se predstavili različiti izlagači  iz državnih i javnih ustanova,  udruga i pravnih osoba koje se bave prevencijom, kao i dobrovoljnih i profesionalnih vatrogasnih postrojbi. Najviše pozornosti privukla je  izložba opreme Protueksplozijske službe kao i  radionica za male forenzičare. Razgledali su različita policijska vozila, opremu i oružja.

Učenici su mogli uzeti različite edukativne  letke i slikovnice, a razveselili su ih i baloni, blokići, privjesci, radni listići , penkale, kao i slatkiši. Puno su naučili na zabavan način te policijske djelatnike doživjeli prijateljski, kao zaštitnike našeg društva.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.