« Svibanj 2020 »

MJESEC SVJESNOSTI O MENTALNOM ZDRAVLJU
Autor: Janja Frančić, 27. 5. 2019.

U mjesecu svibnju posvećenom

svjesnosti o mentalnom zdravlju,

ugostili smo studenticu psihologije Lidiju Krznar

koja je u sklopu kampanje „Mind the mind“,

15.5.2019. održala radionice o psihičkim poremećajima

u 7.a i 7.b razrednom odjelu.

U nastavku pročitajte što smo sve naučili

i gdje možete potražiti pomoć :)

Saznali smo da psihičke bolesti i nisu tako rijetke kao što ljudi misle jer od njih pati svaka 4.osoba na svijetu kao i da se mnoge slavne osobe suočavaju s mentalnim teškoćama – depresijom, anksioznosti, fobijama, ovisnostima, anoreksijom.

Psihičku bolest ne biramo, kao što ne biramo ni hoćemo li biti prehlađeni, slomiti nogu ili dobiti dijabetes. Jednako kao što potražimo pomoć liječnika kad nam se dogode takve stvari, važno je potražiti stručnu pomoć i kad primijetimo da imamo poteškoće na području mišljenja ili osjećaja, pogotovo ukoliko to ometa naše svakodnevno funkcioniranje. Većina psihičkih poremećaja je izlječiva uz primjenu lijekova, psihoterapije i podržavajuće okoline.

Za pomoć i podršku možete se obratiti :

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.