« Svibanj 2019 »

e-škole

DVODNEVNA TERENSKA NASTAVA U VUKOVARU
Autor: Emilija Žitnjak, 9. 5. 2019.

Dvodnevna terenska nastava za učenike 8. razreda održana je 7. i 8. svibnja u Vukovaru. To je dio projekta ''Posjet učenika osmih razreda Vukovaru'' koji se organizira već nekoliko godina. Cilj ovog projekta je poučavanje o Domovinskom ratu s posebnim naglaskom na Bitku za Vukovar. Organizator  projekta je memorijalni centar Domovinskog rata u sklopu bivše vojarne.

Učenici su najprije slušali predavanja o povijesti SFRJ i okolnostima njezina raspada a zatim je časnik Hrvatske vojske, i sam sudionik obrane Vukovara, održao predavanje o Bitki za Vukovar. Drugi dan, tijekom terenske nastave, učenici su posjetili memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara gdje su kroz predavanje vodiča doznali o svim događajima u gradu ratne 1991. godine: vukovarsku bolnicu, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Ovčaru, vodotoranj i Franjevački samostan s. Filipa i Jakova. Terenska nastava u Vukovaru završila je Školom mira i predavanjem čiji je cilj da učenici odnesu svojim domovima poruke mira i tolerancije.