« Siječanj 2020 »

OBAVIJEST O ORGANIZACIJI NASTAVE U PETAK, 15. VELJAČE
Autor: Emilija Žitnjak, 14. 2. 2019.

U petak, 15. veljače, zbog Županijskog natjecanja iz informatike i obilježavanja Valentinova imamo skraćene nastavne sate i preraspodjelu učionica.

Nastava u jutarnjem turnusu počinje u 7,30, a 6. školski sat završava u 11,35. Učenici- putnici NSR, Kr. odlaze na školski autobus u 11,40; Mihovljan 11 i 11,40.

Učenici 7.c i 7.d će tog dana nastavu kemije imati u učionici 4.a (prva učionica na katu desno).

TK (7.c) održava se u učionici 3.a ( treća učionica na katu desno).

7.b drugi školski sat (GK) održat će u posljednjoj učionici na katu (1.a), a SR u učionici pokraj knjižnice (3.b).

Učenici 4.a vjeronauk imaju 4. školski sat u knjižnici.

Nastava u poslijepodnevnom turnusu počinje u 12,15. Učenici- putnici iz Krištanovca i NSR čekaju autobus u 11, 50, Mihovljan- 11,45.

Učenici 8.a i 8.d fiziku imaju u učionici 1.d (posljednja učionica na katu desno).

Matematiku 8.d ima u učionici 1.c (druga učionica na katu desno), a 8.b u učionici 1.d (posljednja učionica na katu desno).

Šesti sat u poslijepodnevnom turnusu završava u 16,20. Putnici ostaju u školi, autobusi ne voze.

Od 17 do 20 sati organiziran je ples u novoj sportskoj dvorani.

Učenici trebaju sa sobom ponijeti sve svoje stvari do 16, 45. U 17 sati zatvaraju/zaključavaju se vrata između starog i novog dijela škole. Ulaz/ izlaz bit će moguć iz novog dijela škole.

Za Ples srca moguće su prijave dva para po odjelu. Predlažemo učenicima da se dogovore i prijave parove pedagoginji.

Učenike- putnike jutarnjeg turnusa iz Krištanovca , NSR  i Mihovljana autobusi voze u 16,30. Povratak autobusa je u 20 sati.

Molimo učenike koji će boraviti u učionicama nižih razreda da ništa ne diraju. Sve učenike molimo da kulturnim ponašanjem omoguće mirno provođenje natjecanja.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.