« Siječanj 2020 »

Akademija za roditelje A+
Autor: Emilija Žitnjak, 24. 10. 2018.

Akademija za roditelje A+

ciklus edukativnih predavanja i radionica za roditelje

Akademija za roditelje A+ naziv je ciklusa edukativnih predavanja i radionica za roditelje u organizaciji Društva psihologa Varaždin. Prvi se puta ciklus održao ovog proljeća, a uskoro kreće nova sezona koja je tematski namijenjena roditeljima djece predškolske dobi.

Cilj svake radionice je osigurati mjesto i vrijeme za razmjenu informacija, znanja i vještina koje unaprjeđuju roditeljski odnos s djetetom i poboljšavaju obiteljsko ozračje. Sudionici će kroz ciklus bolje upoznati sebe kao roditelje, čuti nešto više o roditeljstvu na dobrobit djeteta, socio-emocionalnom razvoju i potrebama djece te načinima njihovog zadovoljavanja, odgojno-učinkovitoj komunikaciji, pozitivnim načinima discipliniranja djeteta i još mnogo toga! Fokus radionica je na usvajanju i iskustvenoj primjeni novostečenih roditeljskih vještina, uz razmjenu dojmova i iskustva te međusobnom osnaživanju.

Radionice će se odvijati kroz šest subota u jutarnjim terminima, od studenog 2018. do veljače 2019. Predviđeno vrijeme trajanja radionica je 2 – 2,5 h. Cijena ciklusa iznosi 750 kn. Detaljnije informacije možete pronaći na facebook stranici

Prva radionica održat će se 3. studenog  2018. Prijave se primaju putem e-maila, zaključno s 31. listopadom 2018. Broj mjesta je ograničen.

E-mail adresa za prijave: azra.akademijavz@gmail.com

Pozivamo vas na zajedničko traganje za najboljim odgovorima na odgojne potrebe vaše djece. Dobro došli!

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.