« Siječanj 2020 »

MATHEMA 2018.
Autor: Emilija Žitnjak, 11. 6. 2018.

U petak, 25.svibnja 2018. je održano natjecanje iz matematike Mathema u Koprivnici, koje je među učenicima svih predviđenih kategorija (od 3. do 8. razreda), pobudilo veliki interes. Natjecanje je prepoznato kao vrlo značajno za popularizaciju matematike, učenicima inače najtežeg predmeta, pa je podržano i od Ministarstva i lokalne uprave. Tako je u natjecanju sudjelovalo 900 učenika , a iz l. OŠ Čakovec,  u svim kategorijama,  natjecalo se 45 učenika.

Natjecanje je ekipno, a svaka ekipa broji tri člana. U najmlađoj kategoriji "Tri", naša je ekipa "Pametni brojevi", iz 3. b, u sastavu Maja Slaviček (vođa), Liam Mičić i Nikola Dolenec, osvojila 1. mjesto u konkurenciji 32 ekipe trećih razreda. Mentorica je učiteljica Snježana Drabić.

Naše sedmašice iz 7.c; Žana Klasić, Ema Slaviček i Dora Gašparić, mentorica Tanja Debelec, također su "pomele konkurenciju" i osvojile 1. mjesto u konkurenciji 33 ekipe.

Naše "Tri vampirice" iz 5.b: Matea Bočkaj, Klara Kolac i Leona Janković, mentorice Tanje Debelec, bile su srebrne, 2. u konkurenciji 59 ekipa.

Iako su zadaci prilično teški, učenici se vole dokazati zavidnim znanjem usvojenim na dodatnoj nastavi matematike. I ovaj put, njihov je trud kao i trud mentora, nagrađen visokim plasmanima.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.