« Siječanj 2018 »

e-škole

JUMICAR
Autor: Emilija Žitnjak, 8. 12. 2017.

JUMICAR-PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU

Učenici drugog razreda naše škole imali su u srijedu priliku sudjelovati u Jumicar edukaciji.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu je jedinstven koncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u cestovnom prometu.

Prvi dio programa je teorijski, gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti; drugi dio, njima mnogo zanimljiviji,  pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

U izvedbi edukacije koordinirano sudjeluju timovi Jumicara, prometne policije, Crvenog križa i vatrogasnog društva.

Cilj Jumicar-a nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.