« Siječanj 2020 »

"Prva" prva na županijskom natjecanju u šahu
Autor: Emilija Žitnjak, 4. 12. 2017.

Dana 30. studenog 2017. u OS Tomaša Goričanca u Maloj Subotici, održano je Zupanijsko školsko natjecanje u šahu, gdje je sudjelovalo jedanaest ekipa iz svih međimurskih osnovnih škola.

Ekipa I.OŠ Čakovec pod vodstvom učitelja razredne nastave, Borisa Jeđuda,  osvojila je (bez poraza) 1. mjesto u ukupnom poredku. Za ekipu I.OS Čakovec nastupili su ovi učenici:

Dominik Vidović (5.c) - kapetan momčadi, Jakov Štampar (5.d), Lovro Pergar (6.b), Luka Povodnja(6.c), Ivan Nikolić (5.a), Nico Kovač (5.c) i Karlo Hren (5.c).

Osvojenim 1. mjestom naši učenici plasirali su se na poluzavršno natjecanje koje će se održati 27.2. 2018.godine u Varazdinu.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.