« Siječanj 2020 »

Swap It Green!
Autor: Nina Somođi, 29. 11. 2017.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Na blagdan sv. Nikole, zaštitnika naše župe i zaštitnika djece, 6. prosnica 2017. u maloj dvorani I. OŠ Čakovec od 11:00 – 13:30 sati u sklopu projekta Erasmus+ Smarter… Greener… Safer… provest ćemo aktivnost Swap It Green! razmjene knjiga, CD-a, slika, stripova, razglednica, poštanskih maraka, kapa i šalova, rukavica, nakita, ukrasa, igračaka, školskog pribora, neoštećene odjeće i sl.

Stvari za razmjenu donesite u školu do 5. prosinca. Učenici nižih razreda stvari predaju svojim razrednicima a učenici viših razreda meni (5. i 7. razredi na satu vjeronauka, 6. i 8. razredi kada dolaze na nastavu u suprotnu B smjenu). Stvari koje neće biti razmijenjene donirati ćemo potrebitima za Božić.

Čeka vas i iznenađenje! Dolazi nam sv. Nikola sa svojim anđelima i donosi male darove. angelheart                                                                                                                                          Dođite! Razmijenite! Smanjite potrošnju! yes

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.