« Siječanj 2020 »

OBILJEŽAVANJE MJESECA HRVATSKE KNJIGE 2017.
Autor: Emilija Žitnjak, 24. 10. 2017.

Kako bismo osvijestili i potaknuli razvoj kulture čitanja kod svih učenika, pripremili smo niz aktivnosti koje ćemo provoditi tijekom Mjeseca hrvatske knjige.

U nastavku vam donosimo popis aktivnosti u koje se učenici mogu uključiti prema dogovoru sa svojim učiteljicama hrvatskog jezika i knjižničarkom.

1. „DRVO KNJIGA“

• UBERI KNJIGU – prema dogovoru s učiteljicama, učenici mogu „ubrati“ knjigu i čitati
  • PREPORUČI KNJIGU – aktivnost u kojoj će učenici  preporučiti knjigu za čitanje (kartončići i upute su u knjižnici)
  • SLAGALICA – STRANIČNIK – prema anotaciji na slagalici učenici trebaju složiti straničnik, pronaći knjigu o kojoj je riječ, predstaviti je razredu, plastificirati straničnik, te ga objesiti o „drvo knjiga“

2. „LEKTIROTEKA“ – KVIZ ZA UČENIKE VIŠIH RAZREDA

• -pitanja u kvizu bit će vezana za lektirne naslove nižih i viših razreda
  • -u kvizu sudjeluju učenici viših razreda
  • -natjecanje se provodi unutar skupina jednog razreda

3. VELIKI ČITAJU MALIMA

4. MALI ČITAJU VELIKIMA

5. „KAKO USREĆITI KNJIGE“ – IZRADA SLIKOVNICE – 4.D

6. KNJIŽEVNA VEČER

7. „I JA ŽELIM ČITATI“ – uključivanje u kampanju

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.