« Prosinac 2017 »

e-škole

OBILJEŽAVANJE MJESECA HRVATSKE KNJIGE 2017.
Autor: Emilija Žitnjak, 24. 10. 2017.

Kako bismo osvijestili i potaknuli razvoj kulture čitanja kod svih učenika, pripremili smo niz aktivnosti koje ćemo provoditi tijekom Mjeseca hrvatske knjige.

U nastavku vam donosimo popis aktivnosti u koje se učenici mogu uključiti prema dogovoru sa svojim učiteljicama hrvatskog jezika i knjižničarkom.

1. „DRVO KNJIGA“

• UBERI KNJIGU – prema dogovoru s učiteljicama, učenici mogu „ubrati“ knjigu i čitati
  • PREPORUČI KNJIGU – aktivnost u kojoj će učenici  preporučiti knjigu za čitanje (kartončići i upute su u knjižnici)
  • SLAGALICA – STRANIČNIK – prema anotaciji na slagalici učenici trebaju složiti straničnik, pronaći knjigu o kojoj je riječ, predstaviti je razredu, plastificirati straničnik, te ga objesiti o „drvo knjiga“