« Siječanj 2020 »

Večer matematike 2016
Autor: ŽELJKA KOLAR, 1. 12. 2016.

Već četvrtu godinu zaredom u I. osnovnoj školi Čakovec prvi četvrtak u mjesecu prosincu rezerviran je za matematiku. Jedva smo dočekali 1. prosinac u 18h kada su učenici s roditeljima, bakama, djedovima ili pak sami zaigrali vesele matematičke igre.

Večer matematike, u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, je zamišljena kao skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Cilj ove večeri je bio popularizirati matematiku što smo i uspjeli jer su djeca kroz igru pokazala da je znanje koje su usvojili u školi primjenjivo ne samo u svakodnevnom životu, već i u igri.

U projekt Večeri matematike uključili su se učenici 1.c s učiteljicom Dragicom Vojković, 1.d s učiteljicom Danijelom Topličanec, 1. NSR s učiteljicom Aleksandrom Sašek – Strbad, 2. b s učiteljicom Snježanom Drabić,   2. c s učiteljicom Željkom Perko, 2. d s učiteljicom Jasminkom Štefić, 3. c s učiteljicom Helenom Slamek, 3. d s učiteljicom Tanjom Žganec te učenici svih viših razreda vođeni učiteljima matematike Tanjom Debelec, Sanjom Murk, Aleksandrom Jerosimićem i Željkom Kolar.

Zahvaljujemo se svim učenicima i njihovim roditeljima te svim pratiteljima koji su zajedno s nama proveli ugodnu večer i uživali u matematičkim izazovima. Vjerujemo da ćete rado ponoviti ovo zabavno iskustvo i sljedeće godine.  smiley

Slike Večeri matematike pogledajte pod opširnije.

MATliga

Odličan početak MATlige

Dana 9.10. 2019. godine učenici naše škole prvi puta su sudjelovali u navedenoj ligi. MATliga je ekipno natjecanje koja je osmišljena za učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Cilj lige je popularizirati matematiku, motivirati učenike, poticati ih na zajedništvo i timski rad. Prvim kolom natjecanja obuhvaćeno je bilo 158 škola s ukupno 2 772 učenika. I.OŠ Čakovec predstavljalo je 8 ekipa u dvije kategorije.

Četvorka u sastavu Maja Slaviček (5.r), Korana Drakulić (6.r), Klara Kolac (7.r) i Viktor Gombar (8.r) (mentorice Tanja Debelec, Karla Mikec i Sanja Murk) osvojila je 1. mjesto od ukupno 58 ekipa i zasjela na vrh tablice.

U natjecanju u parovima najuspješniji su bili učenici 3.r NSR Jakov Bužić i Roko Igrec (mentorica Branka Hranjec) s osvojenim 1. mjestom od ukupno 89 ekipa.

Učenici David Koštarić i Eva Radiković iz 4.r NSR (mentorica Alexandra Sašek-Strbad) osvojili su odlično 12. mjesto od ukupno 113 ekipa.

Djevojke iz 4.d - Tesa Trbović i Ema Rodiger (mentorica Danijela Topličanec) osvojile su 59. mjesto.

Petaši Saša Ovčarić i Fran Ivan Marić (mentorica Tanja Debelec) osvojili su 29. mjesto od 185 ekipa.

Dečki iz šestih razreda - Lovro Gašparić i Gabrijel Murk (mentorica Sanja Murk) osvojili su 44. mjesto od 168 ekipa.

Sedmašice u sastavu Lorena Janković i Matea Bočkaj (mentorica Tanja Debelec) osvojile su 48. mjesto od ukupno 111 ekipa.

Denis Toplek i Antonijo Srpak predstavljali su osmaše (mentorica Karla Mikec) i osvojili 18. mjesto od ukupno 128 ekipa.

Čestitke svim matematičarima na uloženom trudu i postignutim rezultatima.