« Kolovoz 2017 »

e-škole

MJESEC HRVATSKE KNJIGE
Autor: Emilija Žitnjak, 11. 11. 2016.

MOJA  PRVA  KNJIGA

je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici.

DORA  SISEK: PUT HRABROG ŠALABAHTERA

Malo je onih koji se mogu pohvaliti da su u svojoj desetoj godini napisali i imali priliku u rukama držati svoju „prvu„ knjigu. Uspjelo je to Dori Sisek, učenici 5.a razreda naše škole. Skromna, samozatajna,  no nadasve marljiva,  Dora je prošle  školske godine zajedno sa svojim prijateljima iz razreda prionula pisanju i ilustriranju svoje „prve knjige„.

Priča o „šalabahteru“ koji je jednog dana s Karlom krenuo u školu,  a završio na reciklažnom dvorištu, čekajući da postane novi list ispisan  zanimljivom pričom, zadovoljio je stroge kriterije prosudbene komisije i donio Dori prvu nagradu.

U utorak smo s velikom radošću prisustvovali promociji Dorine knjige. Nakon intervjua  u kojemu je ukratko opisala nastanak svoje knjige, prisutni su mogli poslušati priču koju  im je autorica sama pročitala .

Knjigu – slikovnicu  PUT HRABROG ŠALABAHTERA možete pronaći na policama naše školske knjižnice.

Autor: Vesna Horvat