« Studeni 2017 »

e-škole

MJESEC HRVATSKE KNJIGE
Autor: Emilija Žitnjak, 9. 11. 2016.

Mjesec hrvatske knjige u našoj školi

„Imamo pravo čitati bilo gdje! Imamo pravo preskakati stranice!“

Ove smo godine posebnu pozornost posvetili čitanju i Mjesecu hrvatske knjige koji se obilježava 15. listopada – 15. prosinca. Pripremili smo razne aktivnosti.

Osim zidnih novina posvećenih toj temi postavljenih na samome ulazu u školu, provodimo projekt Veliki čitaju malima u kojem učenici viših razreda gostuju kod učenika nižih razreda i školski sat započinju čitanjem kratkih, zanimljivih i poučnih priča i pjesama.

Još jedna od zanimljivosti je i aktivnost Uberi knjigu! U holu škole „raste“ drvo  na kojem možete ubrati knjigu i zasladiti se ponekom zanimljivom rečenicom, pričom ili cijelim romanom. Berba još traje – izvolite, poslužite se.

Ispod neobičnog stabla nalazi se kutija u koju možete ubaciti svoju književnu želju, a mi ćemo se potruditi da vam je ispunimo i da baš tu knjigu koju poželite, nabavimo za našu školsku knjižnicu.

„Deset zapovijedi“ odnosno deset prava čitatelja prema Danielu Pennacu i njegovoj knjizi Od korica do korica:

1. Pravo da ne čitamo.
2. Pravo da preskačemo stranice.
3. Pravo da ne dovršimo knjigu.
4. Pravo da ponovno čitamo.
5. Pravo da čitamo bilo što.
6. Pravo na zanos.
7. Pravo da čitamo bilo gdje.
8. Pravo da pabirčimo.
9. Pravo da čitamo naglas.
10. Pravo na šutnju.

Autor: Julijana Levak